info@polkom.com

Mail Adresimiz

0(532) 363 72 50

Telefon Numaramız

metal-dugme-giris-sayfasi

Metal Düğme Çeşitleri İle İki Yakalar Bir Araya Gelecek

Metal düğme, zamak ve pirinç gibi metallerin birleşiminden ya da tek bir metal çeşidinin kullanılarak üretilen düğme türlerinden biridir. Metal düğmenin kullanımı çok eski tarihlere dayanır. Genellikle kot giyim ürünlerinde kullanılan bu ürünler şık görünümü ve dayanıklılığı sayesinde sektörde sıklıkla tercih edilir.

Ürün Galerisi

Metal Düğme Çeşitlerinin Ölçüleri

Metal düğmelerin üretim boyutları tercihe ve kullanım alanlarına göre farklı formlarda tercih edilebilir. Bu ürünleri diğer düğmelerden ayıran bir diğer özellik ise kullanılan tekstil ürünlerine göre aynı ürüne yeniden isim verdirmesidir. Örneğin; blazer ceketler sadece kesimlerinden dolayı değil, üzerinde kullanılan düğmelerden dolayı da farklı şekilde isimlendirilmiştir. Kullanıldığı alanlarda ürünlerin isimlerini değiştirecek kadar güçlü bir etkiye sahip olan metal düğme çeşitleri oldukça dayanıklıdır. Ürünler var oldukça işlevini yitirmeyen metal düğme çeşitleri, çevresel koşullara karşı da mukavemet gösterir. Zamanla formunu kaybetmeyen ve renginde solma olmayan metal düğme çeşitleri, uzun yıllar boyunca markanızı en iyi şekilde temsil eder.

Metal Düğmelerin Özellikleri

Adından da anlaşılacağı gibi ham maddesi metal olan bu düğmeler, kullanıcılar için oldukça avantajlıdır. Kişiyi rahatsız etmeyen özel kesimi sayesinde kullanıcısının gün boyunca rahat etmesini sağlar. Sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde kullanıcısını yarı yolda bırakmayan metal düğme seçeneklerinin üzerine çeşitli yöntemlerle markanızın adını veya logosunu yazdırarak marka bilinirliğinizi de artırabilirsiniz. Ürünlerinizin taklit edilmesini zorlaştırmak ve işletmenizin değerini artırmak için tercih edebileceğiniz metal düğme seçenekleri için bizimle iletişime geçin. Seri üretim stoklarımızın yanı sıra özel talepleriniz için de en uygun seçenekleri dugme.net’te bulacaksınız.

Metal Düğme Kullanımı

Metal düğmelerin farklı çeşitleri vardır. Bunlardan başlıcaları, kot giyimde kullanılan düğmeler ve çıt-çıt düğmelerdir. Çıt-çıt düğmeler daha çok kadın ve çocuk tekstil ürünlerinde kullanılır. Bu düğmeler hem halk arasında hem de üretimlerine göre, çakma düğme, dikme düğme, alttan ayaklı düğme gibi farklı isimlerle adlandırılır. Kullanımı uzun yıllara dayanan metal düğme, günümüzde de oldukça yaygın derece kullanılan düğme çeşitlerinden biridir. Metal düğmeler üretildikten sonra üzerine lazer ya da farklı kazıma aletleri ile belirli standartlarda yazı, şekil ve logo eklenebilir.